Taro kortos – nuo senovės žynių iki mūsų laikų

Vis daugiau žmonių siekia pažinti gyvenimo prasmę ir surasti atsakymus į aktualius klausimus, naudodamiesi taro kortų būrimais. Internete gausu nemokamų taro kortų būrimų, siūlančiu per kelias akimirkas pateikti atsakymus į žmogui aktualius klausimus. „Dienos korta“, „Keltų kryžius“, „Čigoniška pasaga“ – viliojantis taro kortų būrimai skirtingoms gyvenimo situacijoms, tačiau ką mes žinome apie pačias taro kortas?

Taro kortų kilmė nėra iki galo aiški – vienuose šaltiniuose teigiama, kad kortos atkeliavo iš Egipto, o kiti aiškina, kad kortos atsirado Indijoje arba Kinijoje – tačiau neginčytinas faktas, kad seniausių civilizacijų pranašai savo ritualuose naudojosi plokštelėmis, kuriuose buvo pavaizduoti paslaptingi simboliai. Šių simbolių reikšmes galėjo interpretuoti tik vyriausieji žyniai.

Seniausios kortos Europoje, išlikusios iki mūsų dienų yra saugomos vienoje Paryžiaus bibliotekoje.

Karaliaus Karolio VI 1392 m. išlaidų sąskaitos – pirmieji rašytiniai šaltiniai Prancūzijoje, kuriuose minimos kortos. „Kortos su auksiniais ir kitokiais spalvotais ženklais“ buvo įsigytos, kad „paįvairintų karaliaus laisvalaikį“. Šios kortos iki šiol yra saugomos vienoje Paryžiaus bibliotekoje.

Pirmosios Europoje paplitusios kortos vadinosi tarot arba tarochini. Tarot kortų kaladėje buvo nuo 30 iki 80 kortų, o piešiniai vaizdavo karališkos šeimos narius. Kadangi XIV a. kortos buvo nepaprastai brangios – žaidimas tarot kortomis buvo išskirtinai karalių ir turtingųjų privilegija, tačiau tomis pačiomis kortomis burdavo ir klajokliai iš Rytų.

1526 metais Anglijos karalius Henrikas VIII uždraudė žaisti kortomis ir paskelbė jas už įstatymo ribų.1541 metais įstatymas buvo sušvelnintas – Kalėdų švenčių metu kortuoti buvo leista, o 1581 metais Prancūzijoje įsikūrė kortų gamintojų korporacija, išsilaikiusi iki pat Didžiosios Prancūzijos revoliucijos.

Taro kortos – vertingi meno istorijos šaltiniai

Kortų gaminimo pradžioje, miniatiūristai kortų piešiniams naudojo politines figūras. Vėliau kortas, kaip šventųjų paveikslus, masiškai gamino raižytojai. Meno istorijos požiūriu didelę vertę turi keliolika XV a. kortų komplektų, atliktų ankstyvąja vario raižinio technika.

Pirmasis vario raižinio meistras buvo pavadintas kortų meistru. Raižydami žmonių figūras, žvėris, paukščius, herbus ir augalus, kortų meistrai išlaisvino didelį kūrybos potencialą ir beribę fantaziją.

XVII a. Prancūzijoje Elifas Levi susiejo Taro kortų didžiuosius arkanus su 22 hebrajų abėcėlės raidėmis bei gyvybės medžiu ir pavadino Taro kortas su jų mistinio aiškinimo sistema „Toto knyga“. Toto – egiptiečių dievas, žinijos ir rašto išradėjas.

„Toto knygoje“ aprašomą kortų aiškinimo schemą, kai kurie okultistai priskiria Hermiui Trismegistui – figūrai atsiradusiai iš Platono inspiruotos tradicijos tapatinti graikų Hermį ir Egiptiečių Totą. Hermiui Trismegistui priskiriami traktatai padarė didžiulę įtaką europietiškai alchemijai ir teosofijai.

Taro kortų reikšmės – Didieji ir Mažieji Arkanai

Taro kortos nepaprastai stiprus įrankis aiškinant likimą, kadangi apima slapčiausius žmogaus pasąmonės klodus. Kortos skirstomos į Didžiuosius ir Mažuosius arkanus. Prieš pradedant burti labai svarbu nuspręsti kokį klausimą norimą nagrinėti ir rimtai žiūrėti į iškritusių kortų reikšmės. Jeigu iškritusios reikšmės Jūsų netenkina – nekartokite būrimo tą pačią dieną, atidėkite būrimą bent savaitei.

Jeigu norite gauti atsakymą į kasdienį klausimą naudokitės Mažiojo Arkano kortomis. Mažasis arkanas – kortos pažįstamos praktiškai kiekvienam, tai 56 įprastos žaidimo kortos. Būrimas Mažojo arkano kortomis rodo, kokias žmogui pavaldžios jėgas galima pasitelkti, kad pakeistume esamą situaciją. Mažieji Arkanai vadinami labai įvairiai, tačiau populiariausi pavadinimai: lazdos, taurės arba širdys, monetos ir kardai.

Būrimas Didžiojo Arkano kortomis – reikalauja didelio susikaupimo ir išminties. Didyjį arkaną sudaro 22 stipraus poveikio taro kortos. Jų interpretacijai ir atsiskleidimui reikia daugiau laiko – dažnai kortų suteikta informacija po truputį atsiskleidžia per metus ar net kelių metų bėgyje. Tradicinės didžiojo arkano Taro kortų reikšmės:

 • 0 Kvailys;
 • I Magas;
 • II Žynė;
 • III Imperatorė;
 • IV Imperatorius;
 • V Šventikas;
 • VI Įsimylėjeliai;
 • VII Vežimas;
 • VIII Jėga;
 • IX Atsiskyrėlis;
 • X Laimės ratas;
 • XI Teisingumas;
 • XII Pakabintasis;
 • XIII Mirtis;
 • XIV Saikingumas
 • XV Velnias;
 • XVI Bokštas;
 • XVII Žvaigždė;
 • XVIII Mėnulis;
 • XIX Saulė;
 • XX Teismas;
 • XXI Pasaulis.

Norint tinkamai interpretuoti Didžiojo arkano taro kortų reikšmes reikalingas tam tikras pažinimo lygis, todėl konkrečių taro kortų būrimų neaprašinėsiu. Žinios yra jėga, kuri patekusi į žmonių nežinančių kaip tinkamai jomis naudotis, rankas gali sukelti neigiamų pasekmių.

Taro kortos – tai ne absoliutus ateities scenarijus, tai archetipas, kuriam atsiskleisti reikia laiko. Neskubinkite įvykių, bet priimkite kortų patarimą kaip elgtis. Jeigu nusprendėte užduoti klausimą taro kortoms žvelkite į jas rimtai ir mėginkite suprasti, ką konkrečiai Jūsų situacijoje gali reikšti tam tikra korta.

Niekada neturėjau galimybės pasidalinti savo emocijomis su aplinkiniais, augau šeimoje, kurioje atviras emocijų demonstravimas buvo nepriimtinas. 2008 metais norėdamas atrasti užslėptas emocijas, susidomėjau psichologija. Froidas, Jungas, Adleris ir Fromas psichologijos pradininkai, kurie įkvėpė mane perskaityti esminius jų darbus, atverti akis į alternatyvius požiūrius į gyvenimą ir žmogaus asmenybės formavimą. Kviečiu prisijungti ir kartu ieškoti atsakymų į visiems žmonėms aktualius klausimus.